Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Zduńska Wola

Zduńskowolski Dzień Zapobiegania Narkomanii

20.06.2005, nieprzypisany

Dnia 20 czerwca 2005 w Parku Miejskim w Zduńskiej Woli odbył się "Zduńskowolski Dzień Zapobiegania Narkomanii". Organizatorem imprezy byli pracownicy "Punktu konsultacyjnego dla zagrożonych uzależnieniem i ich rodzin". Współorganizatorem był Prezydent Miasta Zduńska Wola i Miejski Dom Kultury.

Gośćmi byli: Zastępca Prezydenta Miasta Zduńska Wola Czesław Rybka, Roman Piniaś - Przewodniczący Okręgu Opolskiego MONARU, a zarazem kierownik ośrodka MONAR Zbicko, Robert Humski - lider ośrodka MONAR Zbicko i kierownik ośrodka MONAR w Rożnowie k/Poznania.

Do udziału w imprezie zostały zaproszone wszystkie szkoły podstawowe, gimnazjalne i średnie z terenu miasta Zduńska Wola. W imprezie wzięły udział szkoły: Szkoła Podstawowa nr 2 - (Teatr Ruchu Bez Nazwy) Szkoły Podstawowe 6, Publiczne Gimnazjum nr 1,3,5, Liceum Ogólnokształcące nr. 1, Zespół Szkół im. Marii Grzegorzewskiej, Internat przy Zespole Szkół Rolniczych w Wosławicach. Zaproszone również zostały do udziału zespoły muzyczne z Zduńskiej Woli Farfocel, z Opola Extrema, oraz grupa dzieci i młodzieży z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Zduńskiej Woli.

Wkład szkół polegał na wykonaniu atrap związanych z narkomanią, opracowaniu i przedstawieniu krótkich wystąpień scenicznych dowolnego rodzaju (pantomima, spektakl, scenka rodzajowa etc.). Całość prowadziły: Justyna Staszczyk, Aleksandra Wojtkowska, Ania Dąbek.

O godz. 10 odbyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział: Zastępca Prezydenta Miasta Zduńska Wola Czesław Rybka, Roman Piniaś, Robert Humski, oraz kierownik punktu Adam Domaradzki.

Oficjalne otwarcie imprezy nastąpiło o godz. 10:30, kiedy to do zgromadzonych przemawiały wyżej wymienione osoby.

Jako pierwszy wystąpił "Teatr Ruchu Bez Nazwy", po nim zespół muzyczny Farfocel, a następnie swój program przedstawiła grupa teatralna z internatu Zespołu Szkół Rolniczych.
Następnie utworzono kondukt pogrzebowy z atrapami wyobrażającymi narkomanię i ułożono je na wcześniej przygotowanym stosie, który został później podpalony przez Zastępcę Prezydenta Czesława Rybkę, Anię Dąbek i Adama Domaradzkiego. W dalszej części kolejne grupy przedstawiały swój program.

Po zakończeniu przedstawień Zastępca Prezydenta Miasta Zduńska Wola Czesław Rybka, Roman Piniaś, Robert Humski, kierownik punktu Adam Domaradzki wręczyli wszystkim uczestnikom dyplomy. Po wręczeniu dyplomów zagrał zespół z Opola, Ekstrema.

W imprezie udział wzięło około 400 osób. Przez całą imprezę można było napić się gorącej ziołowej herbatki, którą częstował Andrzej Wojtkowski - właściciel ekologicznego gospodarstwa zajmującego się uprawą ziół.
Na zakończenie zabrał głos Adam Domaradzki, który zaprosił wszystkie szkoły do wzięcia udziału w imprezie pt. "Inauguracja Roku Szkolnego Bez Ćpania i Picia", która odbędzie się we wrześniu.

Punkt Konsultacyjny dziękuje Urzędowi Miasta i Miejskiemu Domu Kultury za udostępnienie bezpłatnie terenu Parku Miejskiego wraz z nagłośnieniem, którego wynajęcie kosztowałoby około 3000 zł. Podziękowania należą się również Ogólnopolskiemu Zarządowi Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej za przekazanie na ten cel 1500 złotych, a także sponsorom:
o InkTec - Polska, Katowice ul. Kolejowa
o DOMIX - art. AGD i TV transport nagłośnienia
o Pizzeria Szóstka - rabat za poczęstunek
o Telewizja Kablowa ZW MEDIA - Patronat Medialny
o Kościół Adwentystów Dnia Siódmego

- Pomyślne przeprowadzenie tak udanej imprezy pomimo faktu, iż była ona realizowana po raz pierwszy w Zduńskiej Woli, w dużej części zawdzięczamy pomocy Urzędu Miasta, sponsorów, wolontariuszy oraz zaangażowaniu się w nią wielu szkół z naszego regionu. Szczególne podziękowania kieruję do uczestniczącej w tym wydarzeniu młodzieży, której wzorowa postawa i zaangażowanie jest największą nagrodą dla organizatorów - powiedział Adam Domaradzki. 

Audycja radiowa "Zduńskowolski Dzień Zapobiegania Narkomanii" w formacie mp3: pobierz


Adam Domaradzki

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

1 523 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Łódzki
Filia Zduńska Wola
ul. Ogrodowa 7
98-220 Zduńska Wola

Nr konta bankowego:
04 2030 0045 1110 0000 0283 1560

Kierownik: Andrzej Wojtkowski
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 603 094 422

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij