Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Zduńska Wola

Punkt Konsultacyjny

25.11.2004, nieprzypisany

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Zduńskiej Woli pod nowym kierownictwem Adama Domaradzkiego (pełniącego również funkcje kierownika świetlicy środowiskowej ChSCh w Opolu) przygotowuje się do otwarcia w Zduńskiej Woli Punktu Konsultacyjnego ChSCh dla zagrożonych uzależnieniem i ich rodzin.

- Chcemy stworzyć placówkę, w której młodzi ludzie będą mogli otwarcie przedstawiać swe problemy, uzyskiwać pomoc i wsparcie w poszukiwaniu akceptowanych społecznie rozwiązań - mówi Adam Domaradzki. - Powstanie grupa wsparcia, w której młodzi ludzie będą uczyć się pomagania sobie nawzajem, nabierać do siebie szacunku. Zostanie uruchomiony telefon zaufania, aby ludzie, którzy wstydzą się otwarcie mówić o swych problemach, mogli to uczynić telefonicznie. Będą też prowadzone spotkania dla rodzin i osób współuzależnionych, w celu pogłębienia ich wiedzy o chorobie oraz o racjonalnych sposobach radzenia sobie z nią. Zdajemy sobie sprawę, że wszystkim nie pomożemy, ale nasza pomoc choćby kilku osobom daje dużą satysfakcję.

Punkt zostanie otwarty w użyczonym przez Diecezję Wschodnią i lokalny zbór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego pomieszczeniu przy ulicy Ogrodowej 7. W chwili obecnej trwają remonty przygotowujące lokal do oficjalnego otwarcia z udziałem władz miasta.

Jednakże pomimo nie otwarcia jeszcze punktu filia ChSCh już aktywnie działa na rzecz zagrożonych uzależnieniem. Dnia 25 listopada 2004 roku w Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli filia ChSCh zorganizowała przy współudziale Urzędu Miasta Zduńska Wola spotkanie pt.: "Narkotykom powiedz NIE". Prelegentami byli psycholog Bogdan Andruszkiewicz oraz kierownik filii ChSCh w Zduńskiej Woli Adam Domaradzki. W spotkaniu wzięła udział grupa ok. 20 osób: uzależnieni od narkotyków, rodzice uzależnionych, dziennikarze, przedstawiciele władz. Jak można zauważyć z informacji prasowej z dnia 1 - 7 grudnia 2004 opublikowanej w tygodniku „Nad Wartą", powyższe spotkanie oraz pomysł stworzenia Punktu Konsultacyjnego, zresztą jedynego w regionie, został bardzo pozytywnie odebrany przez słuchaczy.

Na dowód warto zacytować jednego z uczestników spotkania, Witka: - Pamiętam, jak przychodnia dla narkomanów była przy ulicy Sobieskiego. Gdy zniknęła, ludzie nie mieli do kogo zwrócić się o pomoc. Sam odciągnąłem kilku chłopaków od ćpania. Opowiedziałem o tym, jak wygląda moje życie. Narkotyki biorą dzieci, młodzież i coraz więcej osób po czterdziestce. W Zduńskiej Woli to duży problem. Uwierzcie, znam go od środka. Pomóżcie ludziom, bo mnie nikt już nie pomoże.

W celu uzyskania wsparcia finansowego na prowadzenie powyższej działalności kierownictwo Punktu wystąpiło z wnioskiem o dofinansowanie do Urzędu Miasta oraz do ludzi dobrej woli.

- O tym, że jest potrzebne stworzenie Punktu Konsultacyjnego dla zagrożonych uzależnieniem i ich rodzin w Zduńskiej Woli nikogo przekonywać chyba nie trzeba – mówi Adam Domaradzki. - Problem w tym, że nie mamy pieniędzy na jego prowadzenie.

Warto również wspomnieć, że filia ChSCh nadal prowadzi pomoc charytatywną dla najbiedniejszych. W chwili obecnej wydawane są bezpłatnie odzież i artykuły gospodarstwa domowego. W planach jest wydawanie bezpłatnie raz w tygodniu posiłków dla bezdomnych.

Osoby chcące wesprzeć działalność filii ChSCh mogą się skontaktować z jej kierownikiem Adamem Domaradzkim pod numerem telefonu 0604791746.

Wszystkie osoby chętne wesprzeć projekt finansowo mogą złożyć swój dar wpłacając pieniądze na konto Punktu Konsultacyjnego dla zagrożonych uzależnieniem i ich rodzin Chrześcijańska Służba Charytatywna Zduńska Wola, ul. Ogrodowa 7, Bank PEKAO w Zduńskiej Woli nr 21 1240 3305 1111 0010 0456 7744.


Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

1 523 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Łódzki
Filia Zduńska Wola
ul. Ogrodowa 7
98-220 Zduńska Wola

Nr konta bankowego:
04 2030 0045 1110 0000 0283 1560

Kierownik: Andrzej Wojtkowski
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 603 094 422

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij