Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Zduńska Wola

Program promocji zdrowego stylu życia

22.10.2005, nieprzypisany

W dniu 19.10.2005 odbyło się pierwsze z trzech spotkań z serii "Sięgnij po zdrowie" pt. STRES.
W tym dniu poruszany był temat, czym jest stres i jak zmieniać szkodliwość wewnątrzustrojowej reakcji stresowej.

W Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli w dniach 19 do 21.10.2005 w godz. 18.00 do 20.00 odbyło się drugie spotkanie z serii "Sięgnij Po Zdrowie" pt. Stres - jak sobie z nim radzić. W trakcie spotkania zostały przedstawione główne przyczyny powstawania stresu i depresji. Prelegent przedstawił za pomocą slajdów i materiałów opublikowanych w czasopismach medycznych jak radzić sobie ze stresem i depresją.

W dniu 19.10.2005 odbyło się pierwsze z trzech spotkań z serii "Sięgnij Po Zdrowie" pt. STRES.
W tym dniu był poruszany temat, czym jest stres i jak zmieniać szkodliwość wewnątrz ustrojowej reakcji stresowej. Jak dieta wpływa na nasze samopoczucie i jak poprzez dietę można poprawiać stan psychiczny i być przy tym zadowolonym z życia. Na pierwszym wykładzie było obecnych 36 osób. W trakcie spotkania zorganizowano degustację herbat ziołowych, które zaproponował zielarz ze swojej plantacji. Przez całe spotkanie można było oglądać slajdy, które wyświetlano dzięki operatorowi technicznemu.

W dniu 20.10.2005 odbyło się drugie spotkanie z serii "Sięgnij Po Zdrowie" pt. Stres a depresja - ćwiczenie umysłu. Oprócz wykładu, były wyświetlane przeźrocza. Omawiane były metody działania na nasze lepsze samopoczucie za pomocą wizualizacji i przy pomocy pozytywnych myśli.
Na wykładzie było obecnych 28 osób. W trakcie spotkania również częstowano herbatami ziołowymi, które proponował zielarz ze swojej plantacji.

Ostatnie spotkanie z serii "Sięgnij po zdrowie" pt. STRES odbyło się w dniu 21.10.2005. Omawiany był sposób pokonywanie stresu i lęku przy pomocy wysiłku fizycznego, spacerów i kontaktów z innymi osobami. Była też podana rada, aby ludzie nie zamykali się sami w sobie, lecz czuli się potrzebni innym. W programie były wykorzystywane slajdy, oraz odbyła się degustacja herbat. Na ostatnim spotkaniu było obecnych 22 osoby.

Spotkania cieszyły się powodzeniem i 8 osób zadeklarowało chęć uczęszczania do poradni pani doktor prowadzącej. Chcielibyśmy w roku 2006 zorganizować kolejne tego typu spotkania.

Organizatorem tych spotkań była Chrześcijańska Służba Charytatywna w Zduńskiej Woli, współorganizatorem był Prezydent Miasta Zduńska Wola. Prelegent lek. med. Elżbieta Wojtkowska. Obsługa tech. Jerzy Rachwalak.


Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

1 523 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Łódzki
Filia Zduńska Wola
ul. Ogrodowa 7
98-220 Zduńska Wola

Nr konta bankowego:
04 2030 0045 1110 0000 0283 1560

Kierownik: Andrzej Wojtkowski
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 603 094 422

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij