Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Zduńska Wola

Kolejny happening w Zduńskiej Woli

30.09.2005, nieprzypisany

Dnia 30 września 2005 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta Zduńska Wola, odbył się happening pod hasłem "Inauguracja roku szkolnego bez ćpania i picia".

Organizatorami imprezy byli pracownicy "Punktu konsultacyjnego dla zagrożonych uzależnieniem i ich rodzin", współorganizatorem był Prezydent Miasta Zduńska Wola, sponsorami byli: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego, INKTEC POLSKA Sp. z o.o. , PHU "DOMIX" Salon AGD oraz Wytwórnia Sprzętu Alpinistycznego "MAŁACHOWSKI". Patronat objął: Miejski Dom Kultury, tygodnik "Siedem Dni","NASZE RADIO", a także TELEWIZJA KABLOWA Z.W. Media.

Do udziału w imprezie zostały zaproszone wszystkie szkoły podstawowe i gimnazjalne z terenu miasta Zduńska Wola. Udział szkół polegał na opracowaniu i przedstawieniu krótkich wystąpień scenicznych dowolnego rodzaju (pantomima, spektakl, scenka rodzajowa etc.).

W happeningu wzięły udział: Szkoły Podstawowe nr 6, 7, 9, 10, 11, 13 oraz Publiczne Gimnazja nr 1, 2, 3, 4, 5 a także Teatr Ruchu "BEZ NAZWY", w którego skład wchodzą: Szkoła Podstawowa nr 2, Publiczne Gimnazjum nr 2, a także Liceum Ogólnokształcące nr 2.

Impreza zaczęła się tuż przed godziną 10:00, kiedy to do Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta Zduńska Wola zaczęły licznie przybywać dzieci wraz z opiekunami. Trzeba w tym miejscu przyznać, że sala, w której odbywała się impreza została szczelnie wypełniona około 200-stoma młodymi ludźmi chcącymi dowiedzieć się czegoś o mechanizmie uzależnienia i jego skutkach.

Oficjalne otwarcie happeningu nastąpiło kilka minut, po 10:00, kiedy to licznie zgromadzonych ciepło przywitał kierownik Punktu, Adam Domaradzki. Następnie nastąpiła właściwa część programu, w której licznie przybyła młodzież zaprezentowała swoje scenki.

Program sceniczny, który przedstawiła młodzież poruszył bardzo. Były to różne "scenki rodzajowe" wyjęte z życia ludzi pogrążonych w nałogach, lekko zabarwione humorem. Zostały poruszone problemy życia w rodzinach dotkniętych alkoholizmem oraz młodych ludzi w wieku dorastania, podatnych na pokusy używek. Klimat, jaki wytworzył się na scenie oraz na widowni był nie do opisania. Bardzo często przechodziły nas ciarki i chciało się płakać, a za chwilę głośno się śmialiśmy.

Po zakończeniu przedstawień wręczono 12-nastu grupom dyplomy i paczki, których sponsorem była Chrześcijańska Służba Charytatywna, następnie utworzono łańcuch czystych serc oraz zaśpiewano hymn wolności. Wszyscy wyrazili zgodną opinię, że program tego happeningu bardzo przypadł do gustów gości oraz, że jego przesłanie trafiło do nas wszystkich.


Opracowała: Anna Dąbek

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

1 523 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Łódzki
Filia Zduńska Wola
ul. Ogrodowa 7
98-220 Zduńska Wola

Nr konta bankowego:
04 2030 0045 1110 0000 0283 1560

Kierownik: Andrzej Wojtkowski
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 603 094 422

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij