Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Zduńska Wola

Happening Zduńska Wola - Tolerancja - AIDS

30.05.2005, Profilaktyka uzależnień

Punkt Konsultacyjny ChSCh dla zagrożonych uzależnieniem i ich rodzin w Zduńskiej Woli wraz z Urzędem Miasta Zduńska Wola zorganizował w dniu 30 maja 2005 happening pod hasłem "Zduńska Wola - Tolerancja - AIDS". Do udziału w imprezie zostały zaproszone wszystkie szkoły podstawowe, gimnazjalne i średnie z terenu miasta.

Udział szkół polegał na opracowaniu i przedstawieniu krótkich wystąpień scenicznych dowolnego rodzaju (pantomima, spektakl, scenka rodzajowa, etc.). W happeningu wzięły udział: Szkoła Podstawowa nr 2 (Teatr Bez Nazwy), 7 i 10, Publiczne Gimnazjum nr 2, 3, Liceum Ogólnokształcące nr 2, Zespół Szkół Specjalnych oraz grupa dzieci i młodzieży z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Zduńskiej Woli.

Oficjalne otwarcie happeningu nastąpiło o godz. 13:00, kiedy to licznie zgromadzonych ciepło przywitał kierownik Punktu, Adam Domaradzki, który przestrzegł wszystkich, iż brak tolerancji często doprowadza młodych jak i starszych ludzi do nałogów i samobójstw. Wszystkie scenki kończyły się pięknym finałem, w którym każdy zarażony wirusem HIV zostaje zaakceptowany. Całość imprezy prowadziła uczennica Zespołu Szkół Elektronicznych Justyna Staszczyk. Obecnych na sali było ponad 100 osób. Po zakończeniu przedstawień Pani Naczelnik Wydziału Infrastruktury Urzędu Miasta Maria Królikowska w imieniu Prezydenta Miasta Zduńska Wola wręczyła wszystkim uczestnikom dyplomy. Na zakończenie zabrał głos Adam Domaradzki, który podkreślił, że każdy ma prawo do godnej śmierci. Zaprosił wszystkie szkoły do wzięcia udziału w imprezie pt. "Zduńskowolski Dzień Zapobiegania Narkomanii", która odbędzie się w dniu 20.06.2005 r. w Miejskim Parku.

- To jest wspaniałe, że młodzież dostrzegła tragedię człowieka dotkniętego chorobą, taką jest AIDS, i chce mu pomóc - powiedział po happeningu Adam Domaradzki.

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

1 523 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Łódzki
Filia Zduńska Wola
ul. Ogrodowa 7
98-220 Zduńska Wola

Nr konta bankowego:
04 2030 0045 1110 0000 0283 1560

Kierownik: Andrzej Wojtkowski
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 603 094 422

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij