Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Zduńska Wola

Happening ChSCh w pierwszy dzień wiosny

21.03.2005, nieprzypisany

Punkt Konsultacyjny dla zagrożonych uzależnieniem i ich rodzin ChSCh w Zduńskiej Woli zorganizował przy współudziale zduńskowolskiego Urzędu Miasta w dniu 21 marca 2005 roku happening "Zniewoleni".

W powyższym happeningu wzięli udział uczniowie z gimnazjów numer 2, 3 i 5 oraz teatr "Świadomi celu" z Zespołu Szkół Elektronicznych, a także grupa teatralna. Liczną publiczność (ponad sto osób) z trudem mieściła sala Miejskiego Domu Kultury. Młodzi ludzie przygotowali scenki przedstawiające różne formy zniewolenia człowieka. Dotyczyły one alkoholizmu, narkomanii, problemów, z którymi borykają się nastolatkowie. Młodzież podniosła także temat związany z terroryzmem. Na zakończenie happeningu wszyscy przy piosence Wolność Kocham trzymając się za ręce uniesione w górę wypowiedzieli słowa JESTEŚMY WOLNI OD ALKOHOLU I NARKOTYKÓW. Cały happening prowadziła uczennica jednej ze zduńskowolskich szkół Justyna Staszczyk. Pomysł Zniewoleni został wysoko oceniony przez media i Urząd Miasta Zduńska Wola, który na stałe wpisał ten happening do kalendarza imprez zduńskowolskich.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem happeningu był Adam Domaradzki, kierownik punktu konsultacyjnego dla zagrożonych uzależnieniem i ich rodzin.

- Byłem poruszony wypowiedziami nauczycieli i młodzieży, którzy stwierdzali, że naprawdę dobrze zrobili przychodząc na Happening zamiast iść na wagary i pić czy ćpać – mówi Adam Domaradzki - Kocham młodzież, bo sam młode lata przepiłem i przećpałem, dlatego chcę ich teraz ustrzec przed błędem, który ja kiedyś popełniłem i do póki Bóg będzie mi dawał zdrowie i siłę, to będę im pomagał.

Następny happening Punkt Konsultacyjny ChSCh zaplanował na drugą połowę maja. Jego tytuł to AIDS - TOLERANCJA - ZDUŃSKA WOLA.

- Między 20 a 24 maja 2005 w Zduńskiej Woli z całą młodzieżą chcę utworzyć łańcuch czystych serc - mówi Adam Domaradzki - Myślę że weźmie w tym programie udział ponad tysiąc młodych osób.


Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

1 523 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Łódzki
Filia Zduńska Wola
ul. Ogrodowa 7
98-220 Zduńska Wola

Nr konta bankowego:
04 2030 0045 1110 0000 0283 1560

Kierownik: Andrzej Wojtkowski
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 603 094 422

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij